Pierwsze miejsce w konkursie na projekt historyczny ''Póki nie jest za późno''

W czwartek, 10 czerwca, w sąsiadującej z Muzeum Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu odbyła się XVII edycja sesji edukacyjnej „Jeśli nie pamięć, to co? Edukacja w miejscach pamięci narodowej". W jej drugiej części, przeprowadzono finał XIV edycji ogólnopolskiego konkursu na projekt historyczny pt. "Póki nie jest za późno".

Konkurs zorganizowany został przez Centralne Muzeum Jeńców Wojennych, Stowarzyszenie Przyjaciół CMJW oraz Starostwo Powiatowe w Nysie. Patronat honorowy nad nim sprawowali: wiceprezes Rady Ministrów, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – prof. Piotr Gliński, Wojewoda Opolski – Sławomir Kłosowski, Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła i Opolski Kurator Oświaty – Michał Siek. Patronat medialny nad konkursem objęły: Radio Opole, Radio Doxa, „Nowa Trybuna Opolska” oraz „Nowiny Nyskie”.

Jury konkursu w składzie: dr Iwona Konopnicka – przewodnicząca (Uniwersytet Opolski), dr Ewelina Klimczak (CMJW), dr Renata Kobylarz-Buła (CMJW), Monika Sobczak (CMJW), dr Kamil Weber (CMJW) oceniło 57 projektów i przyznało: I nagrodę Adamowi Mazurkowi, Tobiaszowi Żelichowskiemu, Michałowi Burdukowi i Stanisławowi Koziarskiemu z Liceum Ogólnokształcącego nr XIV we Wrocławiu za projekt pt. Cienie Burgweide, przygotowany pod opieką dr Alicji Krzyżanowskiej (186,5 pkt.)

Serdecznie gratulujemy naszej zwycięskiej drużynie:)) Cieszymy się razem z Wami i jesteśmy z Was dumni:) Brawo!

Link do zwycięskiego filmu naszych uczniów

Link do wyników konkursu

Zdjęcie: organizatorzy konkursu