Pierwsze miejsce w rankingu EWD

Wciąż jesteśmy najlepsi! LO XIV, z wynikiem 11,8 pkt., zajęło pierwsze miejsce wśród wrocławskich liceów w rankingu EWD, wyprzedzając o ponad 3 punkty Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej oraz VII LO im. Baczyńskiego. Utrzymaliśmy swoją pozycję z poprzedniego rankingu, przodując przede wszystkim w wynikach osiągniętych na egzaminach z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Przypominamy, że w tegorocznym ogólnopolskim rankingu liceów czasopisma „Perspektywy” wrocławska Czternastka zajęła siódme miejsce.

Ranking EWD, czyli edukacyjnej wartości dodanej, służy do oceny efektywności nauczania oraz porównywania rezultatów osiągniętych przez poszczególne placówki edukacyjne. EWD w szkołach średnich mierzy się porównując wyniki, z jakimi uczniowie „startowali” w liceum (z egzaminów gimnazjalnych lub egzaminu ósmoklasisty) z tymi, jakie osiągnęli na jego zakończenie na maturze. Punkty EWD przyznaje się w dwóch kategoriach: z przedmiotów humanistycznych oraz matematyczno-przyrodniczych. Dzięki temu można określić postępy uczniów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności podczas lat nauki w liceum.

W skali kraju wskaźnik EWD ma z definicji wartość równą zeru. Dodatnia wartość EWD wskazuje na ponadprzeciętną w skali kraju efektywność nauczania.

Ten wspaniały wynik jest efektem wspólnej pracy uczniów i nauczycieli Czternastki.

Gratulujemy i dziękujemy!

Najlepsze licea ogólnokształcące we Wrocławiu (wg EWD)

1. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Polonii Belgijskiej - 11,8 pkt

2. Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej - 8,7 pkt