''Po sąsiedzku'' - projekt społeczny w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii

"Po sąsiedzku" to projekt społeczny realizowany w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii. Jesteśmy uczniami klas 3E+ i 3F+ i łączymy nasze siły, by zwrócić uwagę na różnorodność kulturową najbliższego otoczenia, czyli Wrocławia i Dolnego Śląska.

Przeprowadzamy wywiady z przedstawicielami różnych grup etnicznych i wyznawcami różnych religii. Wstawiamy je później na nasz kanał YouTube - Po sąsiedzku. Ostatnio udostępniliśmy na nim wywiad z Ukraińcem mieszkającym we Wrocławiu, który opowiedział nam swoją historię.

Jeśli jesteście zainteresowani takim filmikiem, znajdziecie go tutaj.

Przeprowadzamy także lekcje w szkołach podstawowych we Wrocławiu i okolicach, podczas których przekazujemy zdobyte dotychczas informacje i szerzymy wartości takie jak otwartość, ciekawość świata i akceptacja.

Znajdziecie nas na Facebooku (@po.sasiedzku.zzt), Instagramie (@po.sasiedzku.zzt) i TikToku (@po_sasiedzku). Publikujemy tam urywki z wywiadów, ciekawostki, informacje o różnych kulturach, posty o tematyce psychologicznej i sprawozdania z ciekawych miejsc i wydarzeń.

Zapraszamy!

Maja Adamek, Dominika Drozd, Stefania Eljaszuk-Konieczko, Łukasz Hadryś, Marta Kiszkiel, Kamila Sozańska i Zuzanna Więcek

Data dodania: 2022-04-02 10:42:26
Data edycji: 2022-04-02 13:23:19