Poezja w Czternastce

Jak widać, można pogodzić zainteresowanie chemią i biologią z poezją! Udało się to na pewno uczennicy klasy 1C, Zuzannie Madurskiej. Rymowaniem zajmowała się już w przedszkolu, obecnie ma na swoim koncie nagrody w ogólnopolskich konkursach poetyckich, jest laureatką XXXIV i XXXV Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży im. W. Chotomskiej w kategorii „Poezja - gimnazjum”. W czerwcu w kilkunastu egzemplarzach wydany został tomik jej poezji „Ogrodowe porządki”. Wiersze Zuzi były publikowane na łamach kwartalnika literacko-artystycznego województwa lubuskiego „ProLibris”, a za kilka dni  ukażą się w kwartalniku ogólnopolskim „Afront”. Jest stpendystką Funfacji Edukacji Międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że w liceum wena jej również nie opuści!

Wiersze Zuzanny Madurskiej

Spotkanie autorskie z Zuzanną Madurską