Polonistyczne warsztaty olimpijskie

Dla miłośników poezji codzienne kilkugodzinne rozważania o wierszach, twórcach, prądach myślowych i poglądach filozoficznych brzmią jak marzenie. W takiej atmosferze ostatnie pięć dni spędzili uczniowie Czternastki, przygotowujący się do okręgowego etapu LII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Nasi wspaniali humaniści-z-klas-zupełnie-niehumanistycznych: Agata Gut, Alicja Wojnarowska, Amelia Maj, Anna Klocek, Martyna Wójcik, Mariusz Masłosz, Wiktoria Kleczyk i Zuzanna Madurska  wraz z ich olimpijską opiekunką, prof. Darią Murlikiewicz, rozmawiali o poezji, pisali prace, w których analizowali i interpretowali wybrane utwory z różnych epok historycznoliterackich, a także kształcili swój warsztat tworzenia tego typu tekstów.

foto: Aaron Burden
Mamy nadzieję, że wiedza i umiejętności nabyte podczas warsztatów staną się dla naszych reprezentantów przepustką do ustnej części etapu okręgowego olimpiady, a następnie prosto do finału.

Data dodania: 2022-01-28 18:52:55
Data edycji: 2022-01-28 19:15:27