Pomoc dla Ukrainy

Z niepokojem śledzimy sytuację na Ukrainie, solidaryzując się ze wszystkimi jej obywatelami, ale przede wszystkim - z naszymi uczniami i ich rodzinami. Zarówno wychowawcy, jak i nauczyciele wraz z zespołem pedagogów, jak i Rada Samorządu Uczniowskiego LO XIV, koleżanki i koledzy otoczą Was szczególną opieką i w miarę możliwości będą służyć radą i pomocą.
Będziemy również pomagali tym, którzy potrzebują pomocy materialnej. Decyzją Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk od poniedziałku, 28 lutego wszystkie szkoły zaangażują się w zbiórkę darów, którą będzie koordynować Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Potrzebne są śpiwory, koce, płaszcze przeciwdeszczowe, środki higieny osobistej, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, bielizna, pieluchy, ręczniki papierowe, ale także świece, baterie czy zapalniczki. Uwaga: zgodnie z wytycznymi organizatora nie przyjmujemy odzieży!

Bardzo ważne jest, aby dary przekazywać w kartonach z informacją, co znajduje się w środku (w języku polskim). Prosimy nie zaklejać kartonów oraz pamiętać o tym, aby pojedyncza paczka nie była zbyt ciężka.

W naszej szkole akcję "Dary dla Ukrainy" będą koordynowały opiekunki wolontariatu: prof. Iwona Wilk, prof. Ewa Widun i prof. Monika Piechowicz, a sala, w której będa gromadzone dary, to 025 (przyziemie budynku głównego). Mieszkańcy Wrocławia mogą je zostawiać na portierni szkoły w godz. 7:00 - 18:00.

Wiemy, że możemy na Was liczyć! Solidarność powinna się przejawiać nie tylko w symbolach i deklaracjach, ale w konkretnych działaniach. Rodziców i wszystkich, którzy mogą pomóc w inny sposób, zachęcamy do wysyłania takich informacji na podany adres: wsparcieukrainy@wcrs.pl

Data dodania: 2022-02-24 22:13:50
Data edycji: 2022-03-02 15:21:03