Pożegnanie absolwentów 2020

Drodzy Absolwenci,
dopiero jutro i pojutrze będziecie mogli odebrać od Waszych wychowawców świadectwa ukończenia szkoły. Ze względu na trwające od 86 dni zagrożenie epidemiczne nie odbędzie się tradycyjna pożegnalna uroczystość w szkolnej auli. Mamy jednak dla Was dwie niespodzianki: prezentacja, w której znajdziecie informację o tym, komu w tym roku Rada Pedagogiczna przyznała medale za wybitne osiągnięcia naukowe i za szczególne osiągnięcia w szkole.
Ale – co wielokrotnie powtarzamy – to nie są jedyne sukcesy, jakie odnoszą uczniowie Czternastki! Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymują także uczniowie, którzy w ciągu trzech ostatnich lat byli zaangażowani w działalność Rady Samorządu Uczniowskiego. Liczne projekty na rzecz szkolnej społeczności i niezwykłe zaangażowanie w pozaszkolne działania na rzecz innych, udział w olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii” – to tylko niektóre przedsięwzięcia, dzięki którym LO XIV zajęło pierwsze miejsce w konkursie na najlepszy samorząd. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymają również uczniowie zaangażowani w wolontariat – beneficjentami licznych organizowanych przez nich akcji są najbardziej potrzebujący, podopieczni wielu fundacji, a także uczniowie naszej szkoły znajdujący się w trudnej sytuacji życiowej. Nagradzamy uczniów licznie reprezentujących szkołę w zawodach sportowych, a także członków pocztu sztandarowego, który po raz pierwszy od lat nie może towarzyszyć pożegnaniu absolwentów.
Wszystkim Absolwentom gratuluję sukcesów – nie tylko tych olimpijskich! Zwracając się w tym roku do kandydatów, podkreślałam wielokrotnie, że doceniamy każdy najdrobniejszy sukces naszych uczniów i staramy się dać wyraz naszej wdzięczności na co dzień, nie czekając na doroczne podsumowania. Ślad tych podziękowań znajdziecie na naszej stronie internetowej, na oficjalnym fanpage’u szkoły, w ogłoszeniach w „Librusie”.
Nie należy zapominać o tym, że Czternastka to przede wszystkim miejsce spotkań. Sukcesem są dla nas dobre relacje między wszystkimi członkami szkolnej społeczności. Każdy z nauczycieli nauczył Was nie tylko zasad własnego przedmiotu, dał Wam znacznie więcej – cząstkę siebie. Czy potrafiliście ją przyjąć – czas pokaże. Nie tylko my jesteśmy jednak nauczycielami – wiele uczymy się od Was i za to również jesteśmy wdzięczni!
Za działania podejmowane na rzecz zespołu klasowego podziękują Wam jutro Wychowawcy. Dziś posłuchajcie przygotowanej przez nich specjalnie dla Was nostalgicznej piosenki, która była niespodzianką tegorocznej „Odwilży”.
Byliście niepowtarzalnym rocznikiem, za którym jeszcze nieraz zatęsknimy.
Za Wami trudny czas oczekiwania na rozpoczęcie egzaminów maturalnych. Wykazaliście się rozsądkiem, pracowitością, cierpliwością – można zatem powiedzieć, że pierwszy egzamin dojrzałości macie już za sobą. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Życzymy powodzenia podczas egzaminów!

Data dodania: 2020-06-07 22:37:42
Data edycji: 2020-06-08 11:17:17