Pożegnanie absolwentów 2021

Żegnamy dziś szczególny rocznik absolwentów Czternastki. W pierwszej klasie byli świadkami strajku nauczycieli – to dla nich pierwszy egzamin dojrzałości. W drugiej klasie przyszło im zmierzyć się z pandemią – ona również wymagała dojrzałej postawy. Trzecia klasa to czas zdalnej nauki, a co za tym idzie - samodyscypliny, konsekwencji i wytrwałości w przygotowaniu do egzaminów maturalnych pod kierunkiem nauczycieli. Trudno o lepszą szkołę życia.
Spektakularne sukcesy naukowe uczniów, liczne tytuły laureatów i finalistów olimpiad i konkursów – wszystko to świadczy o ich doskonałym przygotowaniu do studiów na wybranych kierunkach.
Tak samo cieszą działania na rzecz szkolnej społeczności i wolontariat, reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym i w zawodach sportowych, udział w Lidze Klas.
A ile jest jeszcze wspomnień z indywidualnych spotkań z nauczycielami (również tych online), z rozmów, dyskusji, wymiany poglądów! Mam nadzieję, że po latach to właśnie te spotkania okażą się najważniejsze ❤
Na wspomnienia czasu spędzonego w Czternastce przyjdzie jeszcze czas, teraz jednak trzeba pamiętać, że ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy!

Anna Maćkowska
dyrektor