Pożegnanie absolwentów 2022

29 kwietnia pożegnaliśmy 204 kolejnych absolwentów Czternastki. Był to ostatni rocznik, który decyzję o wyborze ścieżki edukacyjnej podejmował po szóstej klasie szkoły podstawowej i decydował o wyborze najlepszego gimnazjum. Połowa z nich – aż 101 – wybrała wówczas Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Zespole Szkół Nr 14, a zatem spędziła w naszej szkole aż sześć lat.

„Probably the best school in the universe” – to hasło wymyślił absolwent LO XIV, Jakub Sysło z okazji obchodów dwudziestolecia istnienia szkoły. W tym roku Rada Samorządu Uczniowskiego przekazała wszystkim absolwentom naklejki z podobnym napisem. Prawdopodobnie najlepsi absolwenci we wszechświecie – czternaście Medali Szkoły, Nagrody Dyrektora Szkoły za osiągnięcia naukowe, działalność w samorządzie uczniowskim, za wolontariat, reprezentowanie szkoły w zawodach sportowych i w poczcie sztandarowym, Nagroda im. Jana Mirkiewicza dla najlepszego historyka wśród maturzystów – Patrycji Wiśniewskiej, podziękowania dla prezesa Fundacji Czternastki, Seweryna Krajewskiego i tych rodziców maturzystów, którzy wspierali nasze działania. I przede wszystkim, jak powiedziała absolwentka klasy 3C, Zuzanna Madurska - moc wspólnie budowanych wspomnień.

Medale Szkoły za wybitne osiągnięcia w szkole otrzymali:

Michał       Buryn          3E

Zuzanna   Burzyńska  3C

Zuzanna   Madurska   3C

Mariusz    Masłosz       3C

Stanisław Mazur          3E

Stanisław Nowakowski  3A

Natalia      Pospiech    3E

Jeremiasz Preiss          3A

Weronika Roznerska 3C

Joanna     Suwaj           3A2

Krzysztof Szymański  3A

Wiktoria    Tymków     3C

Natalia      Wąsowicz   3E

Martyna    Wójcik        3A2

Pani Dyrektor Anna Maćkowska w swym wystąpieniu podziękowała również nauczycielom i wychowawcom - wspaniałym pedagogom, ale przede wszystkim nietuzinkowym ludziom, niezwykłym osobowościom, mistrzom, którzy oprócz wiedzy przekazywali uczniom swój system wartości, a ich pasje i zainteresowania często miały wpływ na ich – nie tylko naukowe – działania.

Wychowawcy wręczyli uczniom swoich klas świadectwa z wyróżnieniem, a potem żegnali się z nimi długo w szkolnych salach.

Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 2C pod kierunkiem wychowawczyni, prof. Moniki Piechowicz, a uświetnili ją swymi występami Inga Cesarz z klasy 2C oraz Aleksandra Jarząb z kasy 2C przy akompaniamencie Mai Przerywacz z klasy 2F.

Data dodania: 2022-04-30 21:56:59
Data edycji: 2022-05-15 10:15:17