Pożegnanie prof. Jerzego Biniewicza oraz księży Wojciecha Zięby i Jana Tomaszewskiego

Są ludzie niezastąpieni... Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2021/2022 pożegnaliśmy troje takich właśnie nauczycieli. Prof. dr hab. Jerzy Biniewicz objął dwa lata temu stanowisko dyrektora Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej i od tego czasu nie prowadził już zajęć w LO XIV, w którym pracował od 1997 roku. Jako mistrz i mentor przyczynił się do osiągnięcia sukcesów olimpijskich kilkudziesięciu uczniów - laureatów i finalistów Olimpiady i Literatury Języka Polskiego. Dziś pożegnała go jedna z nich - Zuzanna Madurska. Ksiądz Wojciech Zięba pracował w LO XIV tak samo długo - od 1998 roku, stając się jako katecheta autorytetem dzięki niezwykłej umiejętności rozmowy z młodymi ludźmi, nawet tymi, którzy deklarowali, że są niewierzący. Udzielał ślubów wielu naszym nauczycielom i absolwentom, był przez nich traktowany niemal jak członek rodziny. Ksiądz Jacek Tomaszewski rozpoczął pracę w LO XIV w 2003 roku i pracował przez 5 lat, by później wrócić do nas w 2015 roku. Jego talent muzyczny i zaangażowanie w pracę z uczniami sprawiły, że wielu z nich wzięło udział w 6 szkolnych spotkaniach świątecznych, które dzięki muzyce nabrały wymiaru ponadczasowego i duchowego.

Data dodania: 2022-06-24 16:32:45
Data edycji: 2022-06-27 19:05:58