Prawo autorskie w obliczu rozwoju sztucznej inteligencji - wykład dla klas prawnych

7 listopada 2022 r. w szkolnej auli odbył się wykład „Prawa autorskie i prawa najnowszych technologii”. Poprowadził go dr Damian Flisak, - doktor nauk prawnych, radca prawny obecnie współpracujący z Ringier Axel Springer Polska, specjalizuje się w prawie autorskim i prawie najnowszych technologii ze szczególnym uwzględnieniem prawnych aspektów Sztucznej Inteligencji oraz metawersum, wykładowca na warszawskich uczelniach, m.in. w Akademii Leona Koźmińskiego, Instytucie Nauk Prawnych PAN, także w Krajowej Szkole Sędziów i Prokuratorów. Autor kilku książek, kilkudziesięciu publikacji naukowych oraz popularnonaukowych z zakresu prawa własności intelektualnej..

Wykładu wysłuchali uczniowie klas prawnych - 1D2, 2F, 3F i 4F - którzy także włączyli się do dyskusji, przedstawiając swoje wątpliwości dotyczące prawa autorskiego oraz przyszłości najnowszych technologii (m.in. sztucznej inteligencji) w kontekście dotyczącego ich prawa oraz wpływu na otaczającą człowieka rzeczywistość.

Tych, którzy nie mieli okazji uczestniczyć w spotkaniu, zapraszamy do wysłuchania wywiadu z dr Damianem Flisakiem

Data dodania: 2022-11-13 13:26:16
Data edycji: 2022-11-13 17:34:54