Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PROFILAKTYKA WAD POSTAWY AKCJA ZDROWY KRĘGOSŁUP „TRZYMAJ SIĘ PROSTO” 2021

PROFILAKTYKA WAD POSTAWY  AKCJA ZDROWY KRĘGOSŁUP „TRZYMAJ SIĘ PROSTO” 2021

 

Co roku w naszej szkole odbywa się akcja Profilaktyki Wad Postawy i obejmuje klasy pierwsze liceum. W tym roku akcja odbyła się 29 listopada – 3 grudnia i miała na celu zapoznanie uczniów z wzorcem prawidłowej postawy ciała, uświadomienie znaczenia prawidłowej postawy ciała dla zdrowia człowieka i konieczności korygowania wad postawy w przypadku ich istnienia.

Akcja miała miejsce na lekcjach wychowania fizycznego na sali i basenie. Uczniowie zostali zapoznani z wzorcem prawidłowej postawy ciała poprzez ilustracje zamieszczone w linku zamieszczonym na stronie internetowej – sport. Na lekcjach WF podczas pogadanki uczniowie dowiedzieli się, na czym polega zapobieganie wadom postawy oraz zapoznali się z najczęściej występującymi wadami postawy u młodzieży.

W ramach praktyki zaprezentowane zostały uczniom ćwiczenia wzmacniające i rozciągające na sali, aqua aerobik i wydłużające kręgosłup na basenie–( m.in. pływanie kraulem i stylem grzbietowym), ćwiczenia dla pleców okrągłych, stóp płaskich i kolan koślawych oraz ćwiczenia śródlekcyjne- rozciągające.

 

Uczniowie chętnie brali udział w akcji, dzieląc się informacjami wziętymi z życia, oglądali postawy ciała - prawidłową i wadliwe, zostali zapoznani z bezpiecznymi i wygodnymi dla kręgosłupa pozycjami: leżącą, siedzącą i stojącą.

 

Kampania informacyjna jest bardzo potrzebna w Profilaktyce Wad Postawy, ponieważ lepiej zapobiegać niż leczyć.

 

Organizatorzy

Joanna Mamotiuk

Maciej Milo

Dominika Macalik

Data dodania: 2021-12-17 18:52:20
Data edycji: 2021-12-17 18:53:57
Ilość wyświetleń: 423

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej