Program stypendialny British Alumni Society

British Alumni Society (Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich), od ponad 10 lat rozwijające program stypendialny w Wielkiej Brytanii informuje, że w roku 2022 ponownie oferuje uczniom drugich klas LO (objętych czteroletnim programem nauczania) możliwość darmowej, dwuletniej nauki w renomowanych brytyjskich szkołach średnich z internatem. Koszt nauki i pobytu w internacie pokrywają szkoły, natomiast konkursową kwalifikację kandydatów przeprowadza British Alumni Society. Nauka rozpoczyna się we wrześniu 2022 roku i trwa do matury, czyli do lipca 2024 roku. Nadzór merytoryczny nad kwalifikacją sprawuje Szkoła Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie.

Do tej pory ze stypendiów BAS skorzystały już 133 osoby, z czego 120 studiuje bądź studiowało na najbardziej prestiżowych uczelniach, takich jak: Oxford, Cambridge, UCL, Kings College London, the LSE, Imperial College, Durham, St Andrews, Caltech (USA), Northwestern Uni (USA) i innych.

Szczegółowe informacje, warunki naboru, regulamin kwalifikacji, formularz aplikacyjny i inne wymagane dokumenty są dostępne na stronie:

Termin składania zgłoszeń upływa 20 lutego 2022.

Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z wychowawcami klas.

Data dodania: 2022-02-09 23:32:27
Data edycji: 2022-02-09 23:34:19