Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Odnośnik do Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Resetowanie ustawień
Reset

Projekt Akcja Wentylacja

Projekt Akcja Wentylacja

Ekolodzy biją na alarm, wskazując na katastrofalny stan atmosfery, a tymczasem polskie miasta... biją światowe rekordy zanieczyszczenia powietrza.

O tym, jak bezcennym dobrem jest zwyczajne czyste powietrze, przekonujemy się nie tylko zimą, gdy wokół dymią przestarzałe „kopciuchy”, lecz także w letnim sezonie grillowym czy podczas jesiennego spalania liści. A to tylko kropla w morzu znacznie poważniejszych problemów: monokulturowe rolnictwo, przemysłowa hodowla zwierząt, wycinanie lasów i spalanie paliw kopalnych nieustannie przyczyniają się do zwiększenia ilości CO2 w atmosferze i generują lawinowe zmiany klimatyczne. Czy nasze jednostkowe wybory mogą mieć na to wpływ? Czy możemy wspólnie zrobić coś dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju? Odpowiedzi na te (i inne) ważne pytania będziemy poszukiwać z uczestnikami projektu Akcja Wentylacja, przeprowadzanego przez Mariusza Masłosza, Magdalenę Kloc, Kalinę Węgrzyn, Zuzannę Madurską, Hannę Sudoł o Weronikę Roznerską w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Na profilu facebookowym Akcji Wentylacja znajdziecie m.in.: prezentacje prac z nurtu KLIMARTU; podróże WENTYLOTEM, podczas których możemy śledz stężenie smogu w różnych regionach Polski; klimatyczne ciekawostki historyczne; sylwetki działaczy ekologicznych; sporo przydatnych informacji na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na życie ludzi oraz innych gatunków żyjących na naszej planecie, a także kolekcję wentylacyjnych memów oraz rozważania o wszystkim, co jest dla nas ważne #jakpowietrze. Działaniom uczestników projektu Akcja Wentylacja kibicuje już ponad 500 obserwujących.

 

Trzymamy kciuki za powodzenie tak ważnej społecznej inicjatywy i realizację jej celu, którym jest – jak piszą jej organizatorzy - „zwrócenie uwagi na problem nadmiernego stężenia CO2 i innych gazów w powietrzu, a także zaangażowanie społeczeństwa w działania zmierzające do realnej zmiany”.

 

Data dodania: 2021-02-25 20:35:02
Data edycji: 2021-02-25 20:40:31
Ilość wyświetleń: 1082

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej