Projekt Akcja Wentylacja

Ekolodzy biją na alarm, wskazując na katastrofalny stan atmosfery, a tymczasem polskie miasta... biją światowe rekordy zanieczyszczenia powietrza.

O tym, jak bezcennym dobrem jest zwyczajne czyste powietrze, przekonujemy się nie tylko zimą, gdy wokół dymią przestarzałe „kopciuchy”, lecz także w letnim sezonie grillowym czy podczas jesiennego spalania liści. A to tylko kropla w morzu znacznie poważniejszych problemów: monokulturowe rolnictwo, przemysłowa hodowla zwierząt, wycinanie lasów i spalanie paliw kopalnych nieustannie przyczyniają się do zwiększenia ilości CO2 w atmosferze i generują lawinowe zmiany klimatyczne. Czy nasze jednostkowe wybory mogą mieć na to wpływ? Czy możemy wspólnie zrobić coś dla poprawy jakości powietrza w naszym kraju? Odpowiedzi na te (i inne) ważne pytania będziemy poszukiwać z uczestnikami projektu Akcja Wentylacja, przeprowadzanego przez Mariusza Masłosza, Magdalenę Kloc, Kalinę Węgrzyn, Zuzannę Madurską, Hannę Sudoł o Weronikę Roznerską w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Na profilu facebookowym Akcji Wentylacja znajdziecie m.in.: prezentacje prac z nurtu KLIMARTU; podróże WENTYLOTEM, podczas których możemy śledz stężenie smogu w różnych regionach Polski; klimatyczne ciekawostki historyczne; sylwetki działaczy ekologicznych; sporo przydatnych informacji na temat wpływu zanieczyszczenia powietrza na życie ludzi oraz innych gatunków żyjących na naszej planecie, a także kolekcję wentylacyjnych memów oraz rozważania o wszystkim, co jest dla nas ważne #jakpowietrze. Działaniom uczestników projektu Akcja Wentylacja kibicuje już ponad 500 obserwujących.

Trzymamy kciuki za powodzenie tak ważnej społecznej inicjatywy i realizację jej celu, którym jest – jak piszą jej organizatorzy - „zwrócenie uwagi na problem nadmiernego stężenia CO2 i innych gazów w powietrzu, a także zaangażowanie społeczeństwa w działania zmierzające do realnej zmiany”.

Data dodania: 2021-02-25 20:35:02
Data edycji: 2021-02-25 20:40:31