Przegląd Obcojęzycznej Piosenki Filmowej 2024

Za nami kolejny Przegląd Obcojęzycznej Piosenki Fiilmowej. Dwunastego czerwca uczniowie wszystkich klas zgromadzeni w szkolnej auli mieli okazję wysłuchać ośmiu wykonań popularnych filmowych piosenek. Na scenie wystąpiły trzy duety, dwa zespoły, dwaj solliści i jedno trio, a wykonawcy śpiewali po angielsku,  niemiecku oraz... po japońsku. Imprezę poprowadziły Julia Wójcicka oraz Natalia Tomczyk.

Wśród pîosenek znalazły się hity takie jak „Money, money, money” ABBY z filmu „Mamma Mia!” zaśpiewane przez Julię Gut oraz Julię Starostę, "Hakuna matata" z filmu "Król lew" w wykonaniu pani prof. Karoliny Ostaszewskiej-Herhy, Kaliny i Iwa czy „Red swan” z anime „Attack on Titan” w aranżacji zespołu Płonące jamnikiMaja Buczak zaprezentowała „Öffne deine Augen” z „My Little Pony”, Aleksandra Urbańska wystąpiła z piosenką „Sway”, a duet Jakub Rutkowski i Maja Buczak zaśpiewał „I won't say I’m in love” z animacji „Herkules”. Justyna Rojek-Nowosielska i Natalia Deryło z towarzyszeniem fortepianu wykonały   piosenkę "Vienna" z „13 going on 30” , natomiast zespót złożony z Julii Kokot, Szymona Rączki, Ignacego Makara, Wojciecha Jacewicza i Wojciecha Tochmana zaprezentował utwór "Layla” z filmu „Goodfellas”.

Nad sprawnym przebiegiem wydarzenia od strony technicznej czuwali ochotnicy oraz szkolna koordynatorka wydarzenia, pani prof. Karolina Ostaszewska-Herha, a w reżyserce - niezawodny pan Dariusz Kopeć.

Dziękujemy organizatorom, wykonawcom oraz wspaniałej publiczności za kilka godzin wspaniałej muzycznej zabawy!

Data dodania: 2024-06-16 15:57:10
Data edycji: 2024-07-01 08:49:56