Raport z działań Zielonej Czternastki

Zielona Czternastka przeszła na etap PRAKTYCZNEGO TWORZENIA SADU.

10 maja spotkaliśmy się na naszych pierwszych nasadzeniach. Teren szkoły wzbogaciliśmy już o dwie czereśnie Bladoróżowe oraz dwie Büttnery Czerwone. Dodatkowo wśród czternastkowej zieleni pięknie rozwijają się zasadzone wcześniej maliny oraz melisa.

W przyszłym tygodniu planujemy kolejne nasadzenia - jesteśmy zaopatrzeni w białą porzeczkę, jagodę kamczacką, jabłoń charłamowską oraz inne jabłonki, o których opowiemy Wam więcej w kolejnej relacji z nasadzeń.

Cieszymy się, że możemy działać i promować tradycyjne sadownictwo. Poza tym, że spędzamy wspólnie czas, wzbogacamy wizualnie teren szkoły oraz staramy się o słodkie owoce dla przyszłych pokoleń czternastkowiczów oraz naszych nauczycieli, zakładamy pierwszy we Wrocławiu szkolny sad miejski, w którym rosną rodzime gatunki drzew owocowych.

W ten sposób przyczyniamy się do ekologicznego dbania o naszą planetę - rozbudowujemy powierzchnie zielone oraz zwiększamy bioróżnorodność.

Ponadto nasza działalność została doceniona przez media! Podczas pierwszych nasadzeń odwiedziła nas Pani Justyna Kościelna, przedstawicielka Radia Wrocław. Nagrała materiał dźwiękowy z naszym udziałem, który 17 maja o 7:15 został wyemitowany w Radiu Wrocław. Audycji możecie wysłuchać TUTAJ.

Materiał o nas zostanie także opublikowany w Radiu RAM. W przyszłym tygodniu czeka nas kolejna rozmowa, tym razem z pewnym portalem internetowym.

Data dodania: 2021-05-20 10:38:50
Data edycji: 2021-05-20 11:04:58