Reprezentacja Czternastki na podium XXXI Olimpiady Informatycznej!

Z radością i dumą  prezentujemy wyniki XXXI Olimpiady Informatycznej. Jak co roku drużyna LO XIV może poszczycić się wspaniałymi osiągnięciami!

Wśród laureatów i finalistów są uczniowie jedynie dwóch wrocławskich szkół - Liceum Ogólnokształcącego nr XIV im. Polonii Belgijskiej oraz Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Nasi uczniowie zdobyli cztery tytuły laureatów i pięć tytułów finalistów, a Rafał Mańczyk uplasował się na drugim miejscu w Polsce. Sukces ten zawdzięczamy wieloletniej współpracy z Instytutem Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Dziękujemy dziekanowi prof. dr hab. Tomaszowi Jurdzińskiemu, koordynatorowi współpracy prof. dr hab. Krzysztofowi Lorysiowi oraz wszystkim pracownikom i studentom, którzy sprawowali opiekę naukową nad naszymi uczniami.

A oto wyniki drużyny Czternastki:

Rafał Mańczyk - laureat I miejsca
Paulina Żeleźnik - laureat II miejsca
Marek Muzyka - laureat II miejsca
Wojciech Rybak - laureat III miejsca
Daria Lobas - finalista z wyróżnieniem
Bartosz Tarnowski - finalista z wyróżnieniem
Jakub Nowak - finalista z wyróżnieniem
Alex Basałaj - finalista
Karol Łacina - finalista

Gratulujemy serdecznie i zachęcamy do obejrzenia prezentacji przygotowanej przez Paulinę Żeleźnik, z której dowiecie się o sukcesach naszych uczniów w Olimpiadzie Informatycznej w ubiegłych latach.

Data dodania: 2024-04-14 20:33:20
Data edycji: 2024-05-07 13:54:04