Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 r. dyrektor Anna Maćkowska powitała uczniów przyjętych do dziesięciu klas pierwszych, a także uczniów klas drugich, trzecich i czwartych. Pierwszoklasiści otrzymali z rąk wychowawców drobne upominki z logo szkoły oraz przydatne informacje. Pani Dyrektor przypomniała wszystkim, że w centrum wszystkich działań szkoły jest uczeń, a zadaniem nauczycieli i rodziców jest wspieranie go we wszechstronnym rozwoju – intelektualnym, emocjonalnym, zdrowotnym i społecznym. Przedstawiciel Rady Samorządu Uczniowskiego, Ronan Weżgowiec zaprosił do zaangażowania w działania na rzecz szkolnej społeczności. W ubiegłym roku zostały one zauważone i nagrodzone pierwszym miejscem w konkursie na najlepszy samorząd uczniowski.

Pani Dyrektor poinformowała o międzynarodowych sukcesach, które odnieśli uczniowie LO XIV w 35. Olimpiadzie Informatycznej (OI) – brązowy medal Rafała Mańczyka (4A), w 29. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej (BOI) – srebrne medale Rafała Mańczyka (4A) i Marka Muzyki (4A2), w Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI) – srebrny medal Rafała Mańczyka (4A) oraz w Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt – złoty medal Pauliny Żeleźnik (3B) i srebrny medal Marii Cichosz (4A).

Piętnaścioro uczniów, którzy osiągnęli sukcesy naukowe już w szkole podstawowej, otrzymało z rąk Prezesa Fundacji Czternastki, Pana Seweryna Krajewskiego stypendia im. Mariusza Łukasiewicza, których celem jest wspar­cie w roz­woju edu­ka­cyj­nym uzdol­nio­nej mło­dzieży. Stypendium im. Mariusza Łu­ka­sie­wi­cza w wy­so­ko­ści 400 zł mie­sięcz­nie udzie­lane jest uczniom na cały okres na­uki w li­ceum.

Oto oni:

Juliusz Ambrozik, klasa 1A2

Jakub Arcimowicz, klasa 1B1

Zofia Bogusiewicz, klasa 1B2

Liliana Burkiewicz, klasa 1B3

Emilia Ciecierska, klasa 1A1

Maria Głód, klasa 1A3

Emilia Kozłowska, klasa 1A2

Karolina Kudela, klasa 1B1

Weronika Lis, klasa 1B1

Emilia Maluśka, klasa 1D2

Karol Mazurkiewicz, klasa 1D2

Aleksandra Pawicka, klasa 1D1

Mateusz Rząsa, klasa 1B2

Wojciech Szyjka, klasa 1B3

Marcelina Wawrzyńczyk, klasa 1A3

Wśród naszych uczniów są również stypendyści programu „Klasa” BNP Paribas.

Do grona nauczycieli dołączyło kilkunastu nowych pedagogów, których również powitała dyrektor Anna Maćkowska.

Dziękujemy prof. Alicji Doeringer-Krygier i uczniom klasy 3B za doskonale przygotowaną uroczystość, którą poprowadzili Emilia Majszyk i Bartłomiej Budziński. Za prezentację i operowanie światłami odpowiedzialni byli: Wojciech Pinkosz i Stanisław Żugaj, a informacje dla pierwszoklasistów opracował Jan Maciejewski. O oprawę muzyczną zadbała Julia Kokot.

Program artystyczny zapewnili:

Inga Cesarz, 4C – taniec

Zespół Rdza w składzie:

Andrzej Kudrawiec, 4A – gitara

Matylda Turoń, 4F – śpiew

Wojciech Smarzewksi, 4D – perkusja

Wojciech Jacewicz, 2D2 – piano, wokal

Nguyen Doan Nhat Quang, 3B – fortepian, polonez Michała Ogińskiego Pożegnanie ojczyzny

Aleksandra Urbańska – śpiew

Zespół Jamniki w składzie:

Mateusz Gawlik, 3A2 – gitara

Alicja Pisarek, 3A2–  gitara basowa

Olga Samocka, 3A2 – skrzypce

Krzysztof Rybak, 3B – mandolina

Magda Buczak, 2D2 – śpiew

Życzymy efektywnego nowego roku szkolnego!

Zdjęcia: Gabriela Łokuciejewska

Data dodania: 2023-09-11 15:02:50