Serce dla hospicjum

Przed budynkiem Czternastki pojawił się czerwony pojemnik w kształcie serca. Można do niego wrzucać plastikowe nakrętki, które następnie trafią do recyklingu. Mogą to być nakrętki butelek po napojach, ale również po szamponach, kosmetykach i chemii gospodarczej. Co istotne, pieniądze pozyskane ze sprzedaży nakrętek wspomogą działalność Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci. Kontener, który stoi przed szkołą, został sfinansowany ze środków samorządowych, trafił do nas dzięki współpracy koordynatorki szkolnego wolontariatu, prof. Iwony Wilk z Panią Katarzyną Lubiszewską reprezentującą Fundację.

Pomagamy chorym dzieciom i pomagamy chronić środowisko. Wiedzą o tym wszyscy, którzy od dawna aktywnie uczestniczą w szkolnej zbiórce nakrętek. Jej tegorocznym koordynatorem jest Krzysztof Szymański z klasy II A. Mamy nadzieję, że symboliczny kształt pojemnika sprawi, że do akcji dołączą okoliczni mieszkańcy, a nasi dotychczasowi ‘zbieracze’ poczują jeszcze większą motywację.

Warto wiedzieć, że zbiórki nakrętek nie są jedynie symbolicznym działaniem. Dzięki nim przez ostatnie 10 lat Fundacja zebrała w sumie 581 720,10 kg plastiku o wartości 752 580,92 zł. Wykorzystując pozyskane środki finansowe, Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci otacza wsparciem nieuleczalnie i przewlekle chore dzieci przebywające w swoich domach. Podnosi komfort życia rodzin zmagających się z ciężką chorobą, dociera z pomocą specjalistów, zapewnia niezbędny sprzęt medyczny. Obecnie największym projektem inwestycyjnym Fundacji jest Dom Opieki Wyręczającej, gdzie dzieci będą otoczone profesjonalną opieką, podczas gdy ich rodzice zyskają trochę czasu na załatwienie pilnych spraw lub zregenerowanie sił.

Fundację Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci możemy wesprzeć nie tylko poprzez zbiórkę nakrętek. Wspaniałym pomysłem na świąteczny prezent może być zakup pięknych kartek bożonarodzeniowych lub kalendarza „Pola Nadziei” z ilustracjami prac dzieci.

Data dodania: 2020-12-11 10:10:15
Data edycji: 2020-12-13 20:27:29