Spektakularne sukcesy informatyczne uczniów LO XIV

W czasie wakacji zamieszczaliśmy w mediach społecznościowych informacje o kolejnych informatycznych sukcesach naszych uczniów.

W Olimpiadzie Informatycznej Krajów Europy Środkowej (CEOI 2023) srebrny medal i 9. miejsce w rankingu uzyskał Rafał Mańczyk z klasy 4A. Zawody odbyły się w Magdeburgu (Niemcy).

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Rafał Mańczyk zdobył również brązowy medal w XXV Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej, która odbyła się w Szeged (Węgry).

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Przypominamy o sukcesach naszych uczniów w 29. Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej - Rafał Mańczyk z klasy 4A i Marek Muzyka z klasy 4A2 zdobyli srebrne medale! Marek Muzyka zajał 6. miejsce, a Rafał - 8. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Zawody odbywały się na przełomie maja i kwietnia w Lyngby (Dania).

Informacja na stronie Olimpiady Informatycznej

Informacja na stronie Ministerstwa Edukacji i Nauki

Paulina Żeleźnik z klasy 3B zdobyła złoty medal,  a Maria Cichosz z klasy 4A – brązowy medal w Europejskiej Olimpiadzie Informatycznej Dziewcząt, która odbyła się w Lund (Szwecja)

Jesteśmy bardzo dumni i gratulujemy ogromnego sukcesu! Zdobywcy medali uczęszczają do klas matematyczno-informatycznych pod patronatem Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, a do udziału w olimpiadach przygotowują się pod kierunkiem pracowników naukowych i studentów z Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego. Im również serdecznie gratulujemy!

Data dodania: 2023-09-25 12:16:47
Data edycji: 2023-09-26 16:06:20