Spotkania z ciekawymi ludźmi - ''Geologia - praca i pasja w jednym''

Zawód geolog? Dlaczego nie! Dla wielu z nas to połączenie pracy i pasji, a już na pewno dla dwóch  zapraszonych naukowców z Instytutu Nauk Geologicznych UWr : dr. Grzegorza Lisa i dr. Grzegorza Ziemniaka, którzy odwiedzili naszą bibliotekę 24 marca 2023 r. w ramach cyklu Spotkania z ciekawymi ludźmi.

Uczniowie z klasy 1D1 poznali różnorodne zmiany na powierzchni naszej planety wywołane aktywnością sejsmiczną w jej wnętrzu, przeobrażenia fizyczne i chemiczne. Obejrzeli barwne slajdy wulkanów, minerałów, skamieniałości, które wzbudziły duże zaciekawienie. Atrakcją spotkania był pokaz kolekcji minerałów, wśród których znajdowały się eksponaty przywiezione z różnych miejsc. Panowie chętnie opowiadali o swojej pracy i podróżach po różnych zakątkach świata. Wyznali, że to co robią, daje im dużo satysfakcji i poczucie spełnienia.

Zdjęcia do galerii wykonał Mateusz Witkowski z klasy IVD

Data dodania: 2023-03-24 13:59:58