Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Spotkanie uczniów Czternastki z burmistrzem Oxfordu

Spotkanie uczniów Czternastki z burmistrzem Oxfordu

Już po raz drugi gościliśmy w LO XIV burmistrza Oxfordu. Tym razem odwiedził nas James Fry, zaprzysiężony 18 maja 2022 r. oraz jego żona, przewodnicząca rady hrabstwa, Susanna Pressel, a także radny Sajjad Malik.

Burmistrz wspomniał o polskich korzeniach (jego rodzina pochodzi z Lublina), a następnie opowiedział o swojej funkcji i obowiązkach z niej wynikających. Goście opowiedzieli również o wyzwaniach i problemach mieszkańców Oxfordu, np. próbie wprowadzenia w życie zakazu ruchu kołowego w centrum miast oraz braku mieszkań socjalnych. Ze względu na położenie miasto narażone jest na powodzie i podtopienia. Pokrótce opowiedzieli również o swoich doświadczeniach związanych z edukacją i pracą na uniwersytecie w Oxfordzie oraz na uniwersytecie w Zambii. Wszyscy zgodnie podkreślali, jak ważne jest utrzymywanie kontaktów z innymi miastami w ramach współpracy partnerskiej, jak wiele można się dzięki takiej współpracy nauczyć i zmienić rzeczywistość na lepsze. działania związane z ochroną środowiska, przeciwdziałaniu zmianom klimatu, bioróżnorodności

Uczniowie klas dwujęzycznych pytali o to, w jaki sposób Oxford stał się tak ważnym ośrodkiem naukowym, jak zorganizowany jest system edukacji, zadawali również pytania o działania związane z ochroną klimatu. Goście odpowiedzieli wyczerpująco na pytania uczniów i byli pod wrażeniem ich znajomości języka angielskiego. 

Koordynatorem spotkania była prof. Ewelina Śmiałek, a jej inicjatorem – dyrektor Biura Współpracy z Zagranicą, pani Ewa Gołąb-Nowakowska. Gościom towarzyszyła pani Joanna Niżyńska.

Data dodania: 2023-05-14 13:02:24
Data edycji: 2023-05-14 13:06:20
Ilość wyświetleń: 671

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej