Spotkanie z Prezydentem Wrocławia

W pierwszym dniu po powrocie do stacjonarnego nauczania, 21 lutego 2022 r przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego LO XIV, którym towarzyszyła Dyrektor Wydziału Szkół Ponadpodstawowych i Specjalnych w Departamencie Edukacji Pani Ewa Szczęch, Pani Dyrektor Anna Maćkowska oraz jedna z trojga opiekunów RSU, Małgorzata Bąk-Chudecka, spotkali się z Prezydentem Wrocławia, Panem Jackiem Sutrykiem. Punktem wyjścia do rozmowy były wyniki Rankingu Perspektyw, w którym nasza szkoła zajęła I miejsce na Dolnym Śląsku i VII miejsce w Polsce, ale głównym celem spotkania było zaprezentowanie wszystkich działań, które uczniowie podejmują poza przygotowaniem do olimpiad i egzaminów maturalnych.

Łucja Wenc (kl. 3D+), Przewodnicząca Rady Samorządu Uczniowskiego przygotowała dla Prezydenta folder, w którym zawarte zostały działania podjęte przez RSU na rzecz szkolnej społeczności, ale również te realizowane w ramach wolontariatu i Olimpiady „Zwolnieni z Teorii” – o tym opowiedział Karol Piskozub z klasy 3D, którego zespół otrzymał w tym roku Złote Wilki za projekt „W Krainie Snów”. Zuzanna Madurska z klasy 3C, autorka bloga „Liryczne podszepty”, przekazała Prezydentowi swój własnoręcznie przepisany wiersz. Pozostałe upominki pochodziły z niedawno otwartego szkolnego sklepiku „SUszop”, który został wyremontowany dzięki środkom pozyskanym z Wrocławskiego Budżetu Samorządów Uczniowskich. Opowiedzieliśmy Panu Prezydentowi o realizowanych w naszej szkole działaniach sportowych (min. wyjazdy na narty biegowe, nauka gry w bilard i brydża sportowego, nauka pływania i jazdy na łyżwach). Rozmowa dotyczyła także studenckich planów naszych uczniów, ich pasji i zainteresowań.

Działania naszych uczniów, zwłaszcza te podejmowane w czasie pandemii i zdalnego nauczania, doskonale wpisują się w inicjatywę prezydenta Wrocławia, zgodnie z którą rok 2022 będzie Rokiem Dobrych Relacji – Wrocław Przeciw Samotności. Na pewno po powrocie do stacjonarnego nauczania będzie ich jeszcze więcej.

P.S. Były też specjalne prezenty dla kota Wrocka, ale najbardziej spodobała mu się bluza z logo Czternastki - siedział na niej w czasie całego spotkania.

Data dodania: 2022-02-24 16:29:29
Data edycji: 2022-03-01 20:47:39