Spotkanie z Szymborską

27 września w bibliotece szkolnej uczniowie z klasy: 1 B2, 1 E2 A2 mieli okazję poznać życie i twórczość poetki Wisławy Szymborskiej, która w roku 1996 otrzymała literacką nagrodę Nobla. Była nie tylko poetką, ale również eseistką, krytyczką, tłumaczką i felietonistką.

Spotkanie odbyło się z okazji przypadającej na 2023 rok 100. rocznicy urodzin Wisławy Szymborskiej.  Zaczęło się od wykładu doktorantki Uniwersytetu Wrocławskiego Katarzyny Kozy, która opowiadała o życiu i twórczości tej wielkiej poetki. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem, zadając wiele pytań i wdając się w inspirujące dyskusje. To doświadczenie wzbogaciło ich wiedzę i rozbudziło miłość do literatury, pozostawiając na długo niezapomniane wrażenie.

Zdjęcia do galerii wykonał Piotr Kowalski z klasy 2 D2

Data dodania: 2024-01-09 08:43:23