Srebrny medal Adama Górkiewicza w Środkowoeuropejskiej Olimpiadzie Informatycznej

W dniach 23-29 sierpnia 2020 r. w Nagykanizsa na Węgrzech odbyła się XXVII Środkowoeuropejska Olimpiada Informatyczna (Central European Olympiad in Informatics). W zawodach wzięło udział 14 czteroosobowych reprezentacji z Austrii, Chorwacji, Czech, Holandii, Litwy, Niemiec, Polski, Rumunii, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Węgier, Włoch. Tegoroczny absolwent klasy matematyczno-informatycznej, Adam Górkiewicz zdobył w niej srebrny medal. Serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu naszemu uczniowi i wszystkim jego opieunom naukowym. Należy dodać, że Adam jest absolwentem Gimnazjum nr 1 im. Hugona Dionizego Steinhausa we Wrocławiu, uczestnikiem projektu LO XIV Akademia Gimnazjalna, a a jako uczeń LO XIV znajdował się pod opieką pracowników Instytutu i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, którzy od lat współpracują z naszą szkołą, prowadząc zajęcia dla uzdolnionych w tym kierunku. Koordynatorem przedsięwzięcia jest prof. dr hab. Krzysztof Loryś. Pracujący pod jego kierunkiem pracownicy naukowi, studenci informatyki, w tym również absolwenci LO XIV sa współtwórcami sukcesu wielu naszych uczniów.

Data dodania: 2020-09-28 09:15:26
Data edycji: 2020-09-28 09:15:53