Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Sukcesy naszych drużyn w Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym

Mamy wspaniałe wieści: w tegorocznych Mistrzostwach Polski Szkół Średnich w Programowaniu Zespołowym aż trzy drużyny z Czternastki zajęły miejsca w pierwszej dziesiątce:

3. miejsce zajął zespół: Bartosz Chomiński, Olaf Surgut, Marcel Szelwiga

5. miejsce zajął zespół: Michał Opala, Jeremiasz Preiss, Joanna Suwaj

8. miejsce zajął zespół: Rafał Mańczyk, Marek Muzyka, Jakub Nowak

W Mistrzostwach startowało blisko 100 zespołów ze wszystkich szkół mających sukcesy w Olimpiadzie Informatycznej, należy więc docenić również 14. miejsce zespołu w składzie: Maciej Sikorski, Cyryl Szatan, Wiktor Zoga.

Oprócz klasyfikacji generalnej drużyny walczyły w kategorii Junior (obejmującej zespoły nie mające w swym składzie maturzystów) oraz w kategorii Beniaminek (zespoły złożone z pierwszoklasistów).

W kategorii Junior 3. miejsce zajął zespół Michał Opala, Jeremiasz Preiss, Joanna Suwaj, a w kategorii Beniaminek zwyciężył zespół w składzie: Rafał Mańczyk, Marek Muzyka, Jakub Nowak.

Gratulujemy uczniom i ich opiekunom naukowym - studentom Uniwersytetu Wrocławskiego oraz ich koordynatorowi, prof. Krzysztofowi Lorysiowi.

Data dodania: 2021-06-30 10:08:36
Data edycji: 2021-06-30 10:20:28