Świąteczne akcje charytatywne- zaczynamy przygotowania!

Szkolne Koło Wolontariatu informuje o rozpoczęciu przygotowań do świątecznych akcji charytatywnych.

Pierwszą z nich jest „Szlachetna Paczka”. Dziękujemy klasom, które zgłosiły chęć udziału w tej akcji, prosimy o przygotowanie zbiórek klasowych i zakup przydzielonych Wam produktów. Poniżej link do opisu rodziny, którą wspieramy w tym roku:

Następną akcją do której dołączamy to „Podaruj Mikołaja”. Jest to inicjatywa pomocy Podopiecznym Domu Dziecka nad Baryczą. Potrzebne są słodycze, kosmetyki, zeszyty, piłki futbolowe i do siatkówki, ciężarki, ringo, hantle a także pościel o szerokości 140 cm. Planujemy zakupić cześć potrzebnych produktów ze  środków zgromadzonych w ramach grudniowego kiermaszu charytatywnego.

Kolejną akcją jest  „Pomoc dla Ukrainy”- przeprowadzimy zbiórkę żywności trwałej, artykułów higienicznych, produktów do dezynfekcji i środków czystości w ramach świątecznej pomocy dla mieszkańców ogarniętej wojną Ukrainy. Wszystkich którzy chcą wziąć udział w zbiórce prosimy o pozostawienie produktów w podpisanych pudłach kartonowych w holu głównym na parterze od wtorku 28 listopada 2022.

6 grudnia 2022 zapraszamy na Świąteczny Kiermasz Charytatywny, który odbędzie się w łączniku holu na parterze. Konwencja kiermaszu nawiązuje do tradycji obchodów Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych - jarmarków „Weihnachtsmarkt”. Na odwiedzających będzie czekać wiele atrakcji, m.in. świąteczna fotobudka, piernikowe słodkości, pyszna herbata, wystawa figurek dziadków do orzechów, stoisko z produktami ceramicznymi i dekoracjami świątecznymi. Serdecznie zapraszamy w czasie przerw.

Przypominamy, że trwa sprzedaż pięknych kalendarzy charytatywnych „Pola Nadziei”. Można je kupić u wolontariuszy w czasie przerw a także w sali 120.

Data dodania: 2022-11-26 22:23:18
Data edycji: 2022-11-28 07:47:32