Świąteczny jarmark charytatywny 2023

W dniach 6-7 grudnia 2023 w naszej szkole odbył się Świąteczny Jarmark Charytatywny. Podobnie jak w poprzednich latach, kiermasz nawiązywał do tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych - Weihnachtsmarkt. Towarzyszyła mu wystawa figurek dziadków do orzechów z kolekcji Pani Profesor Alicji Doeringer-Krygier.

Na odwiedzających jarmark czekało wiele atrakcji,  m.in. świąteczna fotobudka, pyszna herbata, słodkości i ozdoby świąteczne.

Na stoisku z produktami ceramicznymi przygotowanymi przez uczniów pod okiem Pani Profesor Agnieszki Marciniak-Kucharskiej znalazło się wiele pięknych produktów rękodzieła. Można było zakupić świąteczne dekoracje roślinne przygotowane i podarowane przez Panią Monikę Pukas, mamę Mikołaja Pukasa z klasy III F.

W ramach kiermaszu udało się zebrać kwotę 2700 złotych, która została przeznaczona na opłacenie terapii integracji sensorycznej dla pięcioletniego Kacpra, beneficjenta akcji Szlachetna Paczka, w której uczestniczymy corocznie jako szkoła.

Ciasta na jarmark przekazały klasy I A3, I B1, I D2, II A3, II D1, II D2, II C III B, III F, III G i IV C a także indywidualnie - Sabina Balcerzak, Zuzanna Błaszczak,  Julia Niedbała, Zuzann Pinkorz, Jakub Rutkowki i Mikołaj Szlachcic.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani Profesor Monika Piechowicz, której zawdzięczamy magiczną oprawę dekoracyjną kiermaszu i sprawną koordynację tego dwudniowego wydarzenia. Bardzo dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w organizację jarmarku.

Data dodania: 2024-01-23 20:06:57
Data edycji: 2024-01-23 20:18:02