Świąteczny kiermasz charytatywny - podsumowanie

W dniach 6-7 grudnia 2022 w naszej szkole odbył się Świąteczny Kiermasz Charytatywny.

Kiermasz nawiązywał do tradycji obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych - Weihnachtsmarkt. Na odwiedzających jarmark czekało wiele atrakcji,  m.in. świąteczna fotobudka, pyszna herbata, piernikowe słodkości i wystawa figurek dziadków do orzechów.

Na stoisku z produktami ceramicznymi przygotowanymi przez uczniów pod okiem Pani profesor Agnieszki Marciniak-Kucharskiej znalazło się wiele pięknych produktów rękodzieła. Można było zakupić świąteczne dekoracje kwiatowe przygotowane i podarowane przez Panią Monikę Pukas, mamę Mikołaja Pukasa z klasy II F oraz ręcznie robione kartki świąteczne wykonane przez prof. Małgorzatę Bąk- Chudecką.

Nad całością przedsięwzięcia czuwała Pani prof. Monika Piechowicz, której zawdzięczamy magiczną oprawę dekoracyjną kiermaszu i sprawną koordynację tego dwudniowego wydarzenia.

Tegoroczny Weihnachtsmarkt cieszył się dużą popularnością wśród uczniów i nauczycieli, odwiedzili nas również uczniowie klas trzecich z sąsiedniej Szkoły Podstawowej Nr VII.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom jarmarku, szczególne podziękowania kierujemy do   uczniów klas  III C, I C, II B  a także ich wychowawców  za przygotowanie  ciast  i pomoc w organizacji.

Dzięki hojności odwiedzających kiermasz udało się zebrać kwotę 3 012,01 złotych. Cały dochód  ze sprzedaży  został przeznaczony na zakup sprzętu sportowego dla podopiecznych Zespołu Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Dom nad Baryczą” w ramach akcji „Podaruj Mikołaja”.

Zakupiono stół do tenisa stołowego, zestaw  rakietek do tenisa stołowego, hantle fitness, piłki do piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, elektroniczną tarczę do darta, zestaw rakiet i lotek do crossmintona, zestaw trzech igieł do piłek i stół do gry w piłkarzyki.

Olaf Polański z klasy III C i Oskar Polański z klasy II C  ufundowali także słodycze dla małych podopiecznych placówki.

Raz jeszcze dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej akcji i  sprawili, że mogliśmy  obdarować dzieci z "Domu nad Baryczą".

Data dodania: 2022-12-15 11:58:32
Data edycji: 2022-12-28 17:32:46