Szlachetna Paczka 2020

Czternastka dołączyła do grona darczyńców tegorocznej edycji projektu Szlachetna Paczka. Podobnie jak w poprzednim roku, nasza szkolna społeczność z chęcią zaangażowała się w tę świąteczną akcję charytatywną. W inicjatywie uczestniczyły klasy I C, IE, IF, II A2, II C, II C+, II E oraz Oddział Wstępny. Koordynatorem przedsięwzięcia była Profesor Monika Piechowicz.

Pierwszym etapem projektu był wybór beneficjenta. Zdecydowaliśmy się pomóc rodzinie, której członkowie pomimo poważnego obciążenia niepełnosprawnością jednego z dzieci dzielnie zmagają się z przeciwnościami losu.  (Opis beneficjenta)

Kolejnym etapem było zebranie środków finansowych. Pomogli w tym Rodzice pełniący funkcję klasowych skarbników, nad całością czuwała Pani Agnieszka Famulska, skarbnik w klasie I C. Udało się zebrać kwotę 5605 złotych, która została przeznaczona na zakup lodówko-zamrażarki, opału, środków czystości, materiałów szkolnych, żywności trwałej, pościeli, kompletu garnków, zestawu naczyń oraz drobnych upominków dla wszystkich domowników. W zakupach i pakowaniu prezentów uczestniczyły uczennice klasy I C - Zuzanna Buszewska, Inga Cesarz, Malwina Garncarczyk, Sonia Kosmenda, Justyna Odrowąż-Kaczmarek, Hanna Piskozub, Alicja Sobel i Julia Szubińska.

W sobotę, 12 grudnia, dzięki pomocy transportowej Pana Beniamina Buszewskiego, taty jednej z uczennic, Szlachetna Paczka od LO XIV trafiła do punktu magazynowego, a następnie, za pośrednictwem wolontariuszy, do potrzebującej rodziny.

Mamy nadzieję, że nasze podarunki pomogą i sprawią radość. Nam dały poczucie, że nawet pomimo zdalnego kontaktu i trudnej rzeczywistości czasu pandemii tworzymy solidarną grupę ludzi, którzy wspólnie mogą wiele, znajdują sens i przyjemność w pomocy innym.

Data dodania: 2020-12-13 20:31:33
Data edycji: 2020-12-14 11:23:51