Szlachetna Paczka 2021

Czternastka po raz kolejny dołączyła do grona darczyńców ogólnopolskiego projektu charytatywnego Szlachetna Paczka.

W tej świątecznej akcji wzięli udział uczniowie klas I C, I F,  II A2, II C, II D,  III A2, III E, III E+ i III F+. Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani prof. Monika Piechowicz.

W tym roku zdecydowaliśmy się pomóc Pani Genowefie, osobie samotnej i schorowanej, która nie posiada wystarczających środków do  godnego życia.

(Opis rodziny).

Dzięki zebraniu środków finansowych, których zbiórkę koordynowali klasowi koordynatorzy wolontariatu wraz ze skarbnikami klasowymi,  udało się zgromadzić kwotę  2 447,76 PLN.  Zebrane pieniądze przeznaczyliśmy na zakup lodówko-zamrażarki,  środków  czystości, żywności trwałej, pościeli, ręczników,  obuwia, kurtki oraz drobnych upominków.

W pakowaniu i przekazaniu prezentów uczestniczyli uczniowie klas III A, III A2 i III C . W piątek 10 grudnia przygotowane przez uczniów  LO XIV paczki  trafiły do punktu magazynowego. W niedzielę 12 grudnia została przekazana za pośrednictwem wolontariuszy naszej beneficjentce - Pani Genowefie.

Cieszymy się, że po raz kolejny nasza szkolna społeczność sprostała wyzwaniu jakim jest „Szlachetna Paczka”. Serdecznie dziękujemy wszystkim, który zaangażowali się w to przedsięwzięcie.

Data dodania: 2021-12-18 17:34:36
Data edycji: 2021-12-18 17:53:57