Szlachetna Paczka doręczona

Wzięliśmy udział w Weekendzie Cudów. W sobotę 7 grudnia społeczność Czternastki dołączyła do finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki.  Udało nam się wesprzeć materialnie wytypowaną w ramach projektu rodzinę.

Odwiedziliśmy Pana Artura, ratownika medycznego, który z powodu choroby sam potrzebuje pomocy. Zmaga się z nowotworem i boryka z problemami materialnymi. Pomimo tych wyzwań emanuje wielką pogodą ducha i wolą walki. Najbardziej żałuje tego, że sam nie ma już sił, aby pomagać innym.

Dzięki akcji szkolnego wolontariatu koordynowanej przez Profesor Monikę Piechowicz i klasy I B, I C, III B i III C,  udało się zebrać środki na zakup sprzętu potrzebnego do rehabilitacji. Przekazaliśmy rowerek treningowy i piłkę rehabilitacyjną, odzież i produkty codziennego użytku. Pan Artur, miłośnik akwarystyki, otrzymał również akwarium wraz z potrzebnymi akcesoriami. Mamy nadzieję, że aktywność hobbystyczna doda mu energii w walce z przeciwnościami losu.

Pozostajemy w kontakcie z Panem Arturem. Uczniowie zadeklarowali pomoc w montażu roweru treningowego i aranżacji akwarium. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tę inicjatywę.

Data dodania: 2019-12-08 01:03:25
Data edycji: 2020-01-09 13:56:05