Szósta edycja ''Odwilży'' w Czternastce

W tym roku przywitaliśmy wiosnę z kilkudniowym opóźnieniem. W czwartek, 23 marca, po raz szósty świętowaliśmy hucznie Czternastkową "Odwilż". Wykonawcy biorący udział w tegorocznym konkursie talentów zaprezentowali niezwykle wysoki poziom oraz różnorodny repertuar: od heavy metalu przez liryczne ballady i Rossiniego po piosenkę tyrolską. Zgodnie z zasadami konkursu w każdym występie musiał wziąć udział co najmniej jeden nauczyciel. Imprezę, przygotowaną przez nieocenioną RSU pod kierunkiem pani prof. Małgorzaty Bąk-Chudeckiej, pani prof. Darii Murlikiewicz oraz pana prof. Macieja Milo, poprowadzili Jakub Łebski i Łucja Wenc.

W konkursowej rywalizacji wystąpili:

1. Zespół „Rdza” w składzie: Matylda Turoń, Andrzej Kudrawiec, Wojciech Jancewicz, Wojciech Smarzewski, Maksymilian Bień oraz pani prof. Katarzyna Kopias-Czekay

2. Zofia Janczyn oraz pani prof. Elżbieta Osarczuk

3. Łukasz Janicki oraz pani prof. Ewelina Śmiałek

4. Magdalena Buczek oraz pani prof. Justyna Gleńsk

5. Mateusz Gawlik i Krzysztof Rybak oraz pan prof. Marek Markowski

6. Ksenia Duszeńko oraz pani wicedyrektor Irena Dulęba

7. Zespół „Die Freunde von Frau Mysłek”

8. Aleksander i Alicja Płocińscy oraz pan prof. Przemysław Witkowski

9. Zespół „Żabie Koty” w składzie: Anna Stępniewska, Maja Mazurczuk i Michalina Modalska z towarzyszeniem chóru RSU oraz pani prof. Justyna Gleńsk

10. Zespół „White lies” w składzie Aleksander Płociński, Wojciech Jacewicz, Mikołaj Brudziński, Krzysztof Piotrowicz oraz p. prof. Daria Murlikiewicz

11. Jakub Rutkowski oraz pani prof. Justyna Gleńsk

12. Justyna Rojek-Nowosielska, Natalia Deryło, Joanna Szarameta oraz pan prof. Leszek Zdziebło i pani prof. Magdalena Cenker-Żłobińska

13. Zespół „Baron Rosia i Przyjaciele” oraz pani prof. Daria Murlikiewicz

oraz poza konkursem - zespół Nauczycieli LO XIV.

Dzięki głosom publiczności na podium stanęli:

Die Freunde von Frau Mysłek” – I miejsce

Zespół „Rdza” – II miejsce

Zespół „Baron Rosia i Przyjaciele” – III miejsce

Nagrody – kultowego bociana dla zwycięzców oraz kaczki dla zdobywców II i III miejsca – wręczyła pani dyrektor Anna Maćkowska.

Po zakończeniu części oficjalnej odbyły się frenetyczne, wiosenne tańce z udziałem wszystkich wykonawców, publiczności oraz grona pedagogicznego.

Nagranie całej imprezy (zarejestrowanej przez Wiktora Strąka z RSU) można obejrzeć tutaj

Zdjęcia: Gabriela Łokuciejewska

Data dodania: 2023-03-27 20:36:02