Sztafeta Dobrych Miedzykulturowych Relacji

8 lutego 2024 r. w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego nastąpiło uroczyste przekazanie Sztafety Międzykulturowych Dobrych Relacji z rąk przedstawicieli Liceum Ogólnokształcącego nr 1  im. Danuty Siedzikówny „Inki” na ręce przedstawicieli LO XIV i opiekunki Samorządu Uczniowskiego, prof. Elżbiety Osarczuk.

Już osiemnaście wrocławskich szkół ponadpodstawowych dołączyło do Sztafety Dobrych Relacji. Społeczności szkolne – uczniowie, grono pedagogiczne, rodzice – angażują się w różnorodne projekty, które pokazują wartość relacji międzyludzkich.

W bieżącym roku szkolnym w projekcie mocny akcent położony został na relacje międzykulturowe, które są nieodzowną częścią relacji międzyludzkich. Poprzez projekt organizatorzy chcą wspierać postawy takie jak otwartość, współpraca, dialog, wzajemny szacunek w środowisku szkolnym i okołoszkolnym. W Sztafecie Międzykulturowych Dobrych Relacji za formę integracji i lepszego poznania uznano kulturę: taniec, muzykę, literaturę i plastykę. Wokół tych tematów będą się skupiać pomysły szkół dołączających do sztafety. Ostateczny kształt, jaki przybiorą szkolne wydarzenia, jest pomysłem młodzieży wypracowanym wspólnie z nauczycielami. To młodzi ludzie ze swojej perspektywy prezentują, co dla nich dzisiaj oznaczają relacje międzykulturowe, jak je rozwijają i pielęgnują.

Data dodania: 2024-02-09 20:18:53
Data edycji: 2024-02-09 20:20:07