Tydzień Biegów na Orientację w XIV LO

W ramach projektu edukacyjnego „Sporty the World Games” pierwszoklasiści poznają sporty nieoczywiste w szkolnym wychowaniu fizycznym, ale błyskawicznie zyskujące popularność w świecie. Jesteśmy więc dzięki temu w kontakcie ze światowymi trendami.

Jednym z nich jest bieganie na orientację. Jeśli widzieliście pod koniec listopada uczniów biegających w trakcie lekcji pozornie bez ładu i składu po całym terenie szkoły, z mapami i kartami punktowymi w rękach, rozglądających się z uwagą w poszukiwaniu punktów kontrolnych, to najprawdopodobniej mimowolnie wzięliście udział w III Tygodniu Biegów na Orientację. A biegali uczniowie klas pierwszych, którzy właśnie w taki sposób realizują jedną ze swoich lekcji wf w tygodniu.

Następna edycja już wiosną, kiedy ze sportami „łerldgejmsowymi” zapoznawać się będą kolejni pierwszoklasiści.

Jacek Jasiński

Data dodania: 2019-12-17 19:49:13