Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022 (zdjęcia!)

W piątek, 24 czerwca, uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2021/2022. Przewodnicząca RSU, Łucja Wenc, przypomniała inicjatywy Samorządu Uczniowskiego i podziękowała wszystkim, którzy wzięli udział w organizowanych przez niego akcjach. Pani dyrektor Anna Maćkowska w swoim przemówieniu podsumowała efekty tegorocznej pracy szkoły i przedstawiła plany na przyszłość. Podkreśliła też, że dzięki wspólnym wysiłkom uczniów i nauczycieli Czternastka nie tylko od lat pozostaje jedną z najlepszych szkół w całym kraju, lecz przede wszystkim  jest miejscem, w którym każdy - niezależnie od płci, koloru skóry, narodowości, orientacji, wyznania czy poglądów - może się czuć dobrze i bezpiecznie. Następnie pani dyrektor Maćkowska oraz panie wicedyrektorki Dorota Banaś i Jarosława Poźniak-Fabrowska wręczyły uczniom nagrody za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie, a także za zaangażowanie w wolontariat, Samorząd Uczniowski i reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym.  Uczniowie, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, odebrali je z rąk przedstawicielek dyrekcji oraz wychowawców klas.   Nie zabrakło podziękowań dla wspierających szkołę rodziców uczniów, w tym - dla prezesa Fundacji Czternastki, Pana Seweryna Krajewskiego. Dr Alicja Krzyżanowska wręczyła nagrody dla najlepszych szkolnych historyków, ufundowane przez Państwa Igę i Jakuba Mirkiewiczów - rodziców naszego absolwenta Jana Mirkiewicza. Pani Dyrektor podziękowała również Fundacji im. Jakuba Libnera, która finansowała zajęcia dla naszych uczniów, a także Fundacji BNP Paribas, dzięki której w naszej szkole realizowany jest projekt "Klasa".

Podczas uroczystości z żalem pożegnaliśmy trzech wspaniałych nauczycieli: pana profesora Jerzego Biniewicza - legendę Czternastki i mentora całych pokoleń olimpijczyków, a także księdza Wojciecha Ziębę - od kilkudziesięciu lat ukochanego duszpasterza naszych uczniów i nauczycieli - oraz księdza Jana Tomaszewskiego, który z wielką pasją rozwijał muzyczne talenty młodzieży.

Uroczystość urozmaiciły występy uczniów: zjawiskowy taniec w wykonaniu Amelii Alberskiej oraz rockowe przeboje zaprezentowane przez zespół "Żurawina Dżem" w składzie Matylda Turoń, Andrzej Kudrawiec i Nicola Kruczała.

Zakończenie roku szkolnego przygotowała klasa 2F pana prof. Bogusława Soleckiego, a poprowadzili ją Maja Przerywacz oraz Adam Mazurek. Przebieg uroczystości rejestrowała Gabriela Łokuciejewska.

Gratulujemy wszystkim promowanym i życzymy bezpiecznych oraz pełnych wrażeń i przygód wakacji!

Data dodania: 2022-06-24 15:12:08
Data edycji: 2022-06-27 16:11:36