Warsztaty UPWr

W dniu 5 stycznia 2024 roku część uczniów klasy 3B wraz z prof. Cyprianem Pawłowskim wzięła udział w warsztatach laboratoryjno-edukacyjnych w Zakładzie Limnologii i Rybactwa Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Młodzież pod przewodnictwem pana dr. inż. Przemysława Pokornego zwiedzała muzeum przyrodnicze wydziału, wykonywała analizę fizyko-chemiczną wody (m.in oznaczenie stopnia twardości wody) oraz spektrofotometryczne oznaczenie chlorofilu, który posłużył do określenia stopnia eutrofizacji wód powierzchniowych.
Uczniowie podziwiali różne gatunki ryb akwariowych, w tym niezwykłą rybę z gatunku "gurami olbrzymi" liczącą sobie... 16 lat!

Warsztaty okazały się sukcesem, a fascynujące opowieści prowadzącego zajęcia dr. inż. Pokornego zachęcily wielu uczniów do studiowania biologii z jeszcze większym zapałem.

Data dodania: 2024-01-08 08:08:55
Data edycji: 2024-01-14 11:25:43