Welkie otwarcie SUszopu już 15 grudnia!

Mamy dobrą wiadomość dla tych, którzy z niecierpliwością wypatrywali powstania SUszopu, czyli szkolnego sklepiku Czternastki: startujemy już 15 grudnia! W naszym SUszopie znajdziecie artykuły biurowe, czternastkowe gadżety, szkolne sweterki i inne wyprodukowane przez nas rzeczy.

SUszop będzie działał w ramach spółdzielni uczniowskiej, czyli autonomicznego stowarzyszenia osób, które dobrowolnie połączyły się w celu zaspokojenia wspólnych potrzeb i aspiracji poprzez wspólne przedsiębiorstwo.

Co ważne, we wszystkie działania zaangażowani są nasi uczniowie. Wystrój sklepiku, materiały promocyjne, a także potencjalne produkty – to wszystko zostało zaprojektowane przez Czternastkowiczów według ich upodobań i potrzeb.

Działania w ramach otwarcia SUszopu rozpoczęliśmy dzięki wsparciu Wrocławskiego Budżetu Samorządów Uczniowskich – wsparcie to umożliwiło nam rozpoczęcie prowadzenia własnego przedsiębiorstwa, nie wystarczy jednak, abyśmy mogli kontynuować dalsze działania (na które pomysłów jest wiele). Do rozwoju naszej działalności potrzebujemy wsparcia.

Jak można wspomóc Czternastkowy SUszop?

Zostając spółdzielcą (co może zrobić każdy) i tym samym wnosząc wkład początkowy w kwocie 50 zł.

Będziemy wdzięczni za wsparcie naszych działań i mamy nadzieję, że SUszop będzie spełniał oczekiwania (i marzenia) Czternastkowej społeczności!

Małgorzata Bąk-Chudecka

Daria Murlikiewicz