Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Weronika Głowacka mistrzynią Polski w brydżu sportowym

W ostatnim momencie przed ogłoszeniem lockdownu dla szkół ponadpodstawowych w dniach 21-24 października odbyła się w Lublinie 26. Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych, w dyscyplinie brydż sportowy. OOM to najważniejsza impreza w kategorii 16-18, mająca status Mistrzostw Polski. Zwycięzcy otrzymują złote medale i tytuły mistrza Polski na dany rok. Nasza szkoła ma bogate tradycje i duże osiągnięcia w tej imprezie.

Pomimo pandemii w zawodach wzięło udział aż dziewięcioro reprezentantów LO XIV, którzy wcześniej musieli przebrnąć przez eliminacje. Największy sukces odnotowała Weronika Głowacka (3E), która grając w parze z Zofią Trojan z Akademickiego Liceum Politechniki Wrocławskiej, wywalczyła dwa medale! W pierwszej konkurencji (na impy) zawodniczki zdobyły brąz, natomiast w drugiej (na maksy) nie miały już sobie równych. Prowadziły od pierwszego do ostatniego rozdania, stale zwiększając przewagę nad pozostałymi rywalkami.
Ich sukces cieszy i napawa dumą tym bardziej, że jeszcze nigdy dziewczyny z Dolnego Śląska nie zdobyły złota w tej kategorii. Z całego serca gratulujemy Weronice i Zofii.

Pozostali reprezentanci Czternastki na OOM: Joanna Suwaj, Wiktoria Bilińska, Anna Masajada, Julia Słowik, Jakub Ciura, Grzegorz Suwaj, Bartłomiej Tokarski, Piotr Traczyński walczyli dzielnie i zdobyli sporo punktów, choć - poza Grzegorzem Suwajem - wszyscy debiutowali na imprezie tej rangi. Ich wyniki walnie przyczyniły się do zajęcia trzeciego miejsca w kategorii województw (startowali przedstawiciele jedenastu województw).
To były bardzo udane zawody dla uczniów naszej szkoły i młodzieży dolnośląskiej.

Warto dodać, że w tym samym czasie odbywały się we Wrocławiu Mistrzostwa Polski w brydżu sportowym
w kategorii 19-21. Występujący w tej kategorii Oskar Tokarczuk (nasz absolwent 2019) zdobył złoty medal
i tytuł mistrza Polski w zawodach drużynowych. Nie mieliśmy jeszcze jako szkoła tak wspaniałego „brydżowego weekendu”!

Data dodania: 2020-10-26 15:02:23
Data edycji: 2020-10-26 16:05:23