Wielki sukces w Odysei Umysłu

Drużyna z kilku wrocławskich szkół ponadpodstawowych wzięła udział w Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu i zajęła drugie miejsce w swojej kategorii oraz zdobyła tytuł wicemistrzów Polski, co daje jej prawo reprezentowania kraju na mistrzostwach świata  w Iowa State University w Ames w USA (w terminie 24-29.05.2022 r.).

Odyseja Umysłu to edukacyjne przedsięwzięcie o charakterze konkursu mające na  celu rozwój zdolności twórczych. Inspiruje rozwój kreatywnego  i krytycznego myślenia. W skład drużyny wchodzą uczniowie LO XIV, LO XVI, LO IX oraz Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Urszulanek – sześcioro kreatywnych, ambitnych i bardzo pracowitych młodych ludzi, do których należy również uczennica klasy 1G LO XIV, Nina Bohdanowicz. Możliwość udziału w finale światowym to dla młodzieży olbrzymi sukces i ogromna szansa.

Trenerkami drużyny Odysei Umysłu są Barbara Wyborna i Katarzyna Stąpor-Rak.

Gratulujemy!

Data dodania: 2022-04-15 10:10:35