Wizyta uczniów z Gruzji

W poniedziałek 11 marca 2024 r. naszą szkołę odwiedzili uczniowie z Gruzji. Wizyta odbyła się dzięki współpracy partnerskiej miast Wrocławia i Batumi. Młodzi ludzie, którzy nas odwiedzili, to mieszkańcy Batumi aktywni w działaniach  organizacji rządowej promującej rozwój edukacji Youth Regional Center.

Goście mieli okazję uczestniczyć w eksperymentach w pracowni chemicznej przeprowadzonych przez dr Annę Malinowską, odwiedzili na krótko salę bilardową podczas lekcji prof. Jacka Jasińskiego i mieli okazję skorzystać ze szkolnego lodowiska pod okiem prof. Leszka Zdziebło. Korzystając z wygodnego chillroomu, mogliśmy opowiedzieć o naszej szkole i posłuchać o działaniach młodzieży w Gruzji. Klara Cypel z klasy III C przygotowała prezentację dotyczącą naszego Suszopu, przekazaliśmy Gruzinom drobne upominki, które powstały w ramach działań spółdzielni uczniowskiej, a dyrektor Anna Maćkowska wręczyła gadżety z logo szkoły i breloczki z krasnalem Olimpkiem.

W kolejnych dniach kilku uczniów Czternastki wraz z rówieśnikami z Gruzji miało okazję uczestniczyć w warsztatach zorganizowanych przez Przejście Dialogu i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Młodzież wspólnie spędzała też czas, bawiąc się w Parku Trampolin, zwiedzając miasto i uczestnicząc w sesji zdjęciowej, która będzie częścią wystawy na temat integracji europejskiej.

Z naszej strony uczestnikami tego wydarzenia byli: Klara Cypel z klasy III C, Antonina Bartnik, Amelia Rutkowska, Wojciech Konieczny i Mikołaj Lemański z klasy III F. Uczniom towarzyszyła koordynatorka szkolnego wolontariatu, prof. Iwona Wilk oraz Sara Blejwas z Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego.

Data dodania: 2024-03-14 06:06:14
Data edycji: 2024-03-17 17:53:45