Wolontariat europejski- warsztaty

W środę 17 kwietnia 2024 gościliśmy Pana Jakuba Zielińskiego, reprezentującego Zespół Współpracy z Regionami (HUB), Biuro Szkolnictwa Wyższego Narodowej Agencji programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności.

Pan Zieliński przeprowadził warsztaty dzięki którym zainteresowani uczniowie dowiedzieli się o możliwościach jakie dają projekty w ramach międzynarodowego wolontariatu EKS. Ich ogólnym celem jest zwiększenie zaangażowania młodych ludzi i organizacji w wysokiej jakości działań solidarnościowych, wzmocnienie spójności, demokracji, tożsamości europejskiej i aktywnego obywatelstwa.

W ramach warsztatów uczniowie stworzyli w grupach własne projekty wniosków Europejskiego Korpusu Solidarności. Rozmawialiśmy o idei wolontariatu i doświadczeniach związanych z dotychczasowymi działaniami wolontariackimi. Dowiedzieliśmy się o wielu wymiernych korzyściach płynących z uczestnictwa w wolontariacie międzynarodowym.

Data dodania: 2024-04-19 21:08:25
Data edycji: 2024-04-19 21:10:03