''Wózkers'' - projekcja filmu o Bartłomieju Skrzyńskim

14 czerwca 2023 r. uczniowie klas pierwszych obejrzeli film "Wózkers", którego pokaz poprzedził wstęp jego autora. Jarosław Perduta, menedżer kultury, były dziennikarz, działacz organizacji pozarządowych opowiedział uczniom, kim był Bartłomiej Skrzyński, chorujący na postępujący zanik mięśni, co nie przeszkodziło mu być aktywistą na rzecz osób niepełnosprawnych. Tytuł filmu nawiązuje do nazwy Fundacji W-skersi, którą założył i prowadził. Był również dyrektorem Biuro Wrocław Bez Barier i rzecznikiem ds. niepełnosprawnych. Zmarł w 2020 roku w wieku 41 lat. Uczniowie obejrzeli film w pełnej skupienia ciszy, a po projekcji w auli rozległy się gromkie brawa. Żałujemy, że nie mogła ich słyszeć siostra Bartka - absolwentka Czternastki, Magdalena Skrzyńska.

Data dodania: 2023-07-03 16:05:20
Data edycji: 2023-07-03 20:47:05