Wrocławski finał konkursu „Ośmiu Wspaniałych''

Wrocławski finał konkursu  „Ośmiu Wspaniałych''

W środę 2 maja odbył się wrocławski finał XXVII edycji Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” zorganizowanego przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Konkurs służy propagowaniu idei wolontariatu wśród młodzieży, promuje inicjatywy społeczności szkolnych i działania indywidualne.

Tegoroczną laureatką w kategorii indywidualnej konkursu została uczennica naszej szkoły - Oliwia Sopuch z klasy II C2+, w kategorii grupowej Szkolne Koło Wolontariatu LO XIV, reprezentowane przez Zuzannę Burzyńską z klasy II C, otrzymało wyróżnienie i nagrodę pieniężną w postaci bonu o wartości 700 złotych.

XXVII edycja konkursu dotyczyła działań wolontariatu w roku szkolnym 2019/2020 pod kierunkiem prof. Ewy Widun. Były to liczne kiermasze charytatywne, zbiórka żywności dla Kresowian, przygotowanie  paczek świątecznych dla seniorów z DPS, akcja Szlachetna Paczka 2020, wolontariat sportowy, zbiórki pieniężne, recyklingowe i korepetycje dla pracowników służby zdrowia.

Oliwia Sopuch zainicjowała szkolną zbiórkę pieniężną wspierającą chłopca walczącego z białaczką limfoblastyczną, kontynuuje organizację zbiórek tworząc grupę „Gwardia Olka”, była zaangażowana w szkolną akcję „Oddaj telefon-ratuj zwierzaki”. Od marca 2020 bierze udział w projekcie „Klinika Matmy”, jest wolontariuszką w Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Serdecznie gratuluję Oliwii, Zuzannie, wszystkim aktywnym szkolnym wolontariuszom i klasowym koordynatorom. Jesteście Wspaniali !

Iwona Wilk

Data dodania: 2021-06-05 20:03:06