Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Wrocławskie Mikołajki dla Seniorów z Domów Pomocy Społecznej

Wrocławskie Mikołajki dla Seniorów z Domów Pomocy Społecznej

Wzięliśmy udział we "Wrocławskich Mikołajkach dla Seniorów z Domów Pomocy Społecznej". To kolejna edycja inicjatywy społecznej, dzięki której udało się wspomóc 458 starszych osób. Konwencja akcji zakłada, że darczyńcy przygotowują paczki na podstawie listów do Świętego Mikołaja napisanych przez seniorów. 

Podopieczni Domów Pomocy Społecznej w swoich listach proszą o ulubione produkty żywnościowe, kosmetyki, bieliznę, czasopisma, drobne upominki. Czternastkowe elfy spełniły życzenia Pani Zofii, Pani Beaty i Pani Marii, dorzuciliśmy też wiele słodkich upominków i kosmetyków do innych paczek. Świąteczne prezenty udało się przygotować dzięki zbiórkom przeprowadzonym w klasach OW, I C, I C+ i I E. Bardzo dziękuję klasowym koordynatorom wolontariatu za zaangażowanie. 

W sobotę 14-go grudnia wolontariusze z Czternastki odwiedzili Panie mieszkające w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Farnej 3 we Wrocławiu. Mieszka tam ponad sto starszych osób. Wraz z innymi ochotnikami pomogliśmy przy transporcie i wręczaniu upominków. Sami też zostaliśmy obdarowani, otrzymaliśmy kolorowe mandale wykonane przez Panie w ramach terapii zajęciowej. Szczególne podziękowania należą się Amelii Dudek, Mai Bogusz i Jędrzejowi Stolaś za poświęcony czas i wiele ciepła, którym się podzielili.

Iwona Wilk

Data dodania: 2019-12-14 23:03:04
Data edycji: 2020-01-09 13:55:31
Ilość wyświetleń: 1097

Rada Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka i czytelnia

Wynajem obiektów sportowych

Bądź z nami
aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook