Wspomnienie o Janie Mirkiewiczu

Głęboko poruszeni śmiercią naszego byłego ucznia, Jana Mirkiewicza z ogromnym smutkiem pragniemy przekazać Rodzinie i przyjaciołom wyrazy serdecznego współczucia. Łączymy się z Wami, dzieląc smutek i ból.

Jan ukończył Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi, a następnie Liceum Ogólnokształcące nr XIV we Wrocławiu. Był uczniem wybitnie uzdolnionym matematycznie, obdarzonym nieprzeciętną zdolnością logicznego rozumowania. Wysiłek i pasja zaowocowały znaczącymi sukcesami naukowymi, poczynając od tytułu laureata interdyscyplinarnego konkursu „zDolny Ślązaczek”, poprzez tytuły laureata zdobyte w Olimpiadzie Matematycznej Gimnazjalistów, aż po najwyższe laury w Olimpiadzie Matematycznej, Olimpiadzie Informatycznej, Olimpiadzie Przedsiębiorczości oraz w Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania. Będąc uczniem liceum, Janek reprezentował z sukcesem nasz kraj w matematycznych Zawodach Państw Bałtyckich.

Jan był wyjątkowym uczniem nie tylko ze względu na swe wybitne umiejętności matematyczne, lecz również dzięki wszechstronnym zainteresowaniom. Co niezwykle rzadkie, ale i przez to cenniejsze wśród pasjonatów nauk ścisłych, interesował się również naukami humanistycznymi: literaturą polską i światową oraz historią, uprawiał sport.

Jan był człowiekiem bardzo życzliwym, zawsze chętnym do pomocy. Angażował się w życie szkoły oraz klasy. Był osobą bardzo towarzyską, komunikatywną, z łatwością nawiązywał kontakt z innymi. Z powodzeniem łączył wrodzoną energię z umiejętnością współpracy z ludźmi. Studiował matematykę z informatyką na Uniwersytecie Oksfordzkim. Na zawsze zostanie w naszej pamięci!

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w piątek 29 listopada o godzinie 10 mszą w parafii Najświętszej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Szmaragdowej 2 w Zielonej Górze. Pogrzeb odbędzie się na starym cmentarzu przy ulicy Wrocławskiej o godz. 11:20.

Data dodania: 2019-11-26 19:09:25
Data edycji: 2019-11-27 11:49:17