Wykład "Kierunek na wolontariat"

Wykład

W  środę, 18 grudnia 2019 roku gościem Czternastki była Pani Katarzyna Lubiszewska, koordynatorka z fundacji "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci". Spotkanie odbyło się w ramach wrocławskiego projektu "Kierunek na wolontariat" promującego działania dobroczynne w środowisku szkolnym.

Uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w wykładzie przybliżającym ideę i rodzaje wolontariatu. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonują organizacje pozarządowe i jakie rodzaje inicjatyw wolontariackich rozwijają się we Wrocławiu. Pani Katarzyna Lubiszewska przekazała nam wiele praktycznych wskazówek dotyczących młodzieżowych inicjatyw dobroczynnych. Mamy nadzieję wykorzystać je w działaniach Szkolnego Koła Wolontariatu.

Spotkanie zainicjowała Profesor Ewa Widun, nad organizacją czuwały również Panie Profesor Monika Piechowicz i Małgorzata Skotnicka.

Data dodania: 2019-12-30 20:42:24
Data edycji: 2020-01-09 13:57:01