Wystawa ''Miasto Stu Mostów do Europy''

W czwartek 9 maja 2024 r. na placu Solnym odbyło się otwarcie wystawy plenerowej pt. "Miasto Stu Mostów do Europy" przygotowanej przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Youth Regional Center w ramach współpracy partnerskiej Wrocławia z gruzińskim miastem Batumi.

Ekspozycja prezentuje fotografie i zbiór myśli uczestników wymiany polsko-gruzińskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta Wrocławia. Wzięli w niej udział uczniowie Czternastki- Klara Cypel, Antonina Bartnik, Amelia Rutkowska, Wojciech Konieczny i Mikołaj Lemański oraz ich rówieśnicy z Youth Regional Center w Batumi.

Młodzi ludzie z Wrocławia i Batumi mówili o swoich nadziejach związanych z przynależnością europejską. Odwoływali się m.in. do takich haseł jak wolność słowa i przyjaźń.

Wystawa jest szczególnym wyrazem wsparcia dla społeczeństwa gruzińskiego w jego dążeniu do samostanowienia i demokracji. Ekspozycję można obejrzeć na placu Solnym do 21 maja 2024.

Data dodania: 2024-05-12 15:23:36
Data edycji: 2024-05-12 19:49:12