XI Dyktando Niepodległościowe

Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” to wyjątkowy projekt edukacyjny adresowany do uczniów wszystkich typów szkół. Rywalizacja w naszym dyktandzie to nie tylko sprawdzian znajomości języka ojczystego, ale też okazja, by przywołać pamięć o najważniejszych postaciach i wydarzeniach współczesnej historii Polski (po roku 1918). Jest też szczególną, aktywną formą wspólnych obchodów Święta Niepodległości przez społeczność szkolną.W XI edycji Dyktanda uczestnikami projektu będą szkoły i uczniowie z województw: dolnośląskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego, pomorskiego oraz liczna grupa szkół polskich za granicą (z Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy, Estonii i Mołdawii).

Etap szkolny w LO XIV  odbędzie się 27 września 2023 r. (środa) o godz. 13:00 w sali 212. Zainteresowani proszeni są o zgłoszenie do nauczycieli języka polskiego do wtorku, 26 września 2023 r.

Anna Maćkowska
szkolny koordynator konkursu