Zakończenie projektu ''Międzykulturowa Szkoła''

W listopadzie zakończyliśmy realizację projektu „Międzykulturowa szkoła” finansowanego przez Regionalny Program Operacyjny Województwa Dolnośląskiego.

Celem projektu było kształtowanie i rozwijanie kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych na rynku pracy, niezbędnych do samorealizacji, poczucia sprawczości i integracji społecznej dla uczniów/uczennic 30 szkół Gminy Wrocław, w tym dla osób, które przybyły na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terytorium Ukrainy.

W projekcie uczestniczyło dwudziestu czterech uczniów. Mieli możliwość wzięcia udziału w serii lekcji bibliotecznych „Spotkania z Noblistami”, warsztatach kształtujących postawy prospołeczne „Lider współpracy międzykulturowej” i w zajęciach pozaszkolnych organizowanych przez Muzeum Narodowe i Panoramę Racławicką. Na zakończenie uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w warsztatach.

Dzięki uczestnictwu w projekcie nasza szkoła otrzymała sprzęt elektroniczny i materiały dydaktyczne do nauki języka polskiego. Zajęcia w ramach projektu „Międzykulturowa Szkoła" poprowadził zespół w składzie: Pani Katarzyna Machocka, Pani Elżbieta Osarczuk, Pani Beata Pietras i Pani Elżbieta Przeworska.

Data dodania: 2023-12-17 20:11:20
Data edycji: 2023-12-17 20:18:29